ІІІ Міжнародна науково-практична конференція

"Роль краєзнавства в соціально-економічному і культурному розвитку регіону"

м. Вінниця

10–12 жовтня, 2012

Диск містить базу даних матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Роль краєзнавства в соціально-економічному і культурному розвитку регіону». В якості інтерфейсу пропонується Автоматизоване робоче місце (АРМ) користувача повнотекстових БД системи автоматизації бібліотек ІРБІС64

Пропонується два основні режими роботи, (перемикання між якими здійснюється за допомогою режиму "НАВИГАТОР – ОПИСАНИЕ БД/РЕЗУЛЬТАТЫ ПОИСКА В БД" головного меню або відповідної кнопки на панелі інструментів):

ПОШУК ТЕКСТАМИ ДОПОВІДЕЙ

У режимі "ОПИСАНИЕ БД" пропонується (у правому верхньому вікні інтерфейсу) сайт за матеріалами конференції, що включає в себе наступні розділи:

  1. Програма Конференції. Включає повну версію програми.

  2. Матеріали Конференції. Включають перелік назв усіх доповідей, що мають повні тексти. Кожна назва доповіді являє собою посилання на повний текст.

  3. Авторський покажчик. Імена авторів наведені в алфавітному порядку. Якщо автор має одну доповідь, то його ім'я є посиланням на повний текст. Якщо у автора більше однієї доповіді, то поруч з його ім'ям розміщуються посилання "доповідь 1", "доповідь 2" і т.д., які є посиланнями на повні тексти.

При цьому доступні режими головного меню (і відповідні кнопки панелі інструментів) "НАВИГАТОР – ПЕРЕЙТИ К НАЧАЛУ/ПЕРЕХОД К ПРЕДЫДУЩЕМУ/ПЕРЕХОД К СЛЕДУЮЩЕМУ".

Режим "ПОИСК ПО ТЕКСТАМ ДОКЛАДОВ" пропонує можливість пошуку доповідей за запитами. Текст запиту вводиться в редагований рядок "ЗАПРОС". При формулюванні запиту можна користуватися словами зі словника БД (ліве вікно інтерфейсу) – для переносу слів з словника до тексту запиту слід використовувати подвійне клацання або технологію "перетягування". Для управління словником можна використовувати рядок "КЛЮЧ" (в нижній частині лівого вікна) або смугу прокрутки. Для виконання пошуку сформульованого запиту необхідно натиснути кнопку праворуч від рядка "ЗАПРОС" або виконати відповідний режим головного меню ("ЗАПРОС – ВЫПОЛНИТЬ ЗАПРОС").Результати виконаного пошуку відображаються в правому верхньому вікні інтерфейсу у вигляді переліку коротких описів знайдених доповідей (перші рядки повних текстів). Для перегляду повного тексту доповіді необхідно скористатися відповідним  посиланням у кінці короткого опису. Повний текст доповіді представляється в правому нижньому вікні інтерфейсу. Червоним кольором позначаються слова повного тексту, які відповідають словам запиту. Перемикач "ИСКАТЬ В НАЙДЕННОМ" дозволяє проводити пошук не по всій БД, а всередині результату попереднього пошуку. Посилання "НАЙТИ ПОХОЖИЕ" (в кінці короткого опису) дозволяє знайти тексти, "схожі" на даний. Пошук схожих текстів здійснюється відповідно до встановленого "КОНТЕКСТУ" (рядок і відповідна кнопка на панелі інструментів).