ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: [email protected]

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїМісцеві вибори 2015 року

Голосування

Виборчі дільниці, де можна проголосувати працюватимуть з 8 години ранку до 20 години без перерви.

Виборці, які станом на 20 годину знаходяться на дільниці, але не встигли проголосувати, мають бути запрошенні дільничною комісією для голосування.

Більшість з виборчих дільниць є постійно діючими, тобто їх місце розташування не змінюється. Спеціальні виборчі дільниці можуть бути створенні у лікарнях.

Хто може голосувати?

Громадяни України, яким виповнилося 18 років. Не можуть голосувати на місцевих виборах військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі.

Документи, які потрібні для отримання бюлетеня

•  Паспорт громадянина України

•  Тимчасове посвідчення громадянина України 

Не    можна    отримати    бюлетень    при    пред'явлені    пенсійного посвідчення, посвідчення водія, закордонного паспорту, військового квитка, студентського квитка чи інших документів.

Як проголосувати

1. Прийти на свою виборчу дільницю з 8 години до 20 години.

2. Пред'явити документ (див пункт 1.3).

3. Член ДВК перевірить Ваші документи та знайде Вас у списку виборців.

4. Член ДВК попросить Вас розписатися напроти Вашого прізвища.

5. Інший член ДВК підпише контрольний талон (верхню частину бюлетеня, яка потім від'єднується) та попросить Вас поставити підпис на контрольному бюлетені.

6. Вам віддадуть бюлетені

7. Пройдіть у кабінку для голосування.

8. Поставте одну позначку у кожному бюлетені (позначку «+» чи будь яку іншу у відповідному квадраті).

9. Згорніть бюлетені.

10. Вкиньте бюлетені у виборчу скриньку.

Що робити якщо зробили помилку під час заповнення бюлетеня?

У разі якщо виборець, заповнюючи виборчий бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до членів виборчої комісії, які видали йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень в обмін на зіпсований. При цьому членом дільничної комісії робиться відповідна позначка в списку виборців проти прізвища виборця та ставиться підпис члена дільничної виборчої комісії, що підтверджує отримання нового бюлетеня.

Голосування за місцем перебування

Якщо виборець постійно не здатний пересуватися самостійно, зазвичай дані про це заносяться до Державного реєстру виборців і з'являються у списку виборців з поміткою про голосування за місцем перебування. Чи внесено такого виборця для витягу зі спеціальною приміткою, можна дізнатися у дільничній виборчій комісії. Виборець, який тимчасово не здатний самостійно пересуватися (внаслідок хвороби, травм тощо) може попросити про голосування за місцем перебування. Для цього потрібно подати письмову заяву та медичні довідки не пізніше 23 жовтня. Таким чином, після перевірки документів, виборця включать у витяг зі списку виборців для голосування за місцем перебування. Варто зазначити, що виборець має дозволити членам ДВК, спостерігачам бути присутнім під час голосування за місцем перебування, окрім самого моменту позначення бюлетеня. Якщо виборець відмовиться, на жаль, йому можуть відмовити у голосуванні.

Таємниця голосування

Виборчі бюлетені повинні заповнюватися виборцем особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб, окрім випадків, коли виборець не може самостійно заповнити бютелень внаслідок фізичних  вад. В такому, випадку виборець має повідомити голову чи іншого члена дільничної виборчої комісії та скористатися допомогою іншої особи. Члени виборчої комісії, кандидати, уповноважені особи місцевої організації політичної партії, довірені особи кандидата, офіційні спостерігачі відповідно до виборчого законодавства не мають права надавати допомогу призаповненні бюлетеня таким виборцес (статті 7, 8 Закону «Про місцеві вибори»).

Фотографування, відеофіксація або розголошення волевиявлення виборців е порушенням таємниці голосування і є забороненими.

Як перевірити свої дані у списку виборців?

Щоб бути впевненим, що ви включені у список виборців на бажаній дільниці, Ви маєте право перевіряти себе у попередніх списках виборців.

Це можна зробити на виборчій дільниці, де ви збираєтесь голосувати з 12 по 19 жовтня.

Також, можна перевірити свої персональні дані в органі введення державного реєстру виборців (список таких органів можна знайти на сайті www.drv.gov.ua у розділі «Відділи ведення Реєстру».

Крім того, перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна за допомогою он-лайн сервісу Особистий кабінет виборця.

Для цього потрібно зареєструватися на сайті https://www.drv.gov.ua/apex/f?p=111:200 (це займе всього декілька хвилин) та отримати відповідь протягом 1-2 днів. Зареєструватися у системі можуть лише особи, які досягли вісімнадцятирічного віку.

Для реєстрації необхідно заповнити наступні поля:

·  Адреса електронної пошти (e-mai!)

·  Повне  ім'я  (прізвище,  ім'я  та  no-батькові).  Зверніть увагу,  що  по-батькові вказувати обов'язково усім, крім представникам національних менших у разі його відсутності відповідно до звичаю.

Протягом реєстрації Вам буде запропоновано обрати пароль, який має містити не менше 6 символів. Рекомендується використовувати поєднання великих і малих латинських букв та цифр.

Після реєстрації в Особистому кабінеті виборця можна перевірити інформацію про своє включення (невключения) до Державного реєстру виборців. Для цього в розділі «Перевірити свої дані у Реєстрі» необхідно заповнити всі поля у формі запиту достовірними даними про виборця. Відповідь на запит буде надіслано на Вашу електронну пошту. Протягом доби можна надіслати лише один запит.

Чи можливо включитися до списку виборців у день голосування?

Ні, неможливо. Законом України "Про місцеві вибори" не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією громадян України до списку виборців у день голосування.

Що робити, якщо персональне запрошення на вибори не надішло?

Радимо перевірити наявність у списках виборців, відвідавши дільничну виборчу комісію чи відділ ведення Державного реєстру виборців (до 19 жовтня включно).

Що робити якщо виборець не включений до списку виборців або його персональні дані є невірними?

1. Звернутися до дільничної виборчої комісії з 12 по 19 жовтня з письмовою заявою.

2. Звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців.

3. Звернутися з питань уточнення списку виборців до адміністративного суду.

Відповідальність за порушення виборчого законодавства

Якщо Вам пропонують товари чи послуги за Ваш голос, знайте, що це є порушенням виборчого законодавства як з боку того, хто надає такі товари чи послуги, так і з боку того, хто їх приймає (штраф у сумі від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає близько 1700-5100 грн або обмеження волі на строк до 2-х років).

За умисне порушення таємниці голосування (наприклад, фотографування бюлетеня) передбачається покарання у вигляді штрафу у сумі від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до 3-х років.

Викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, отримання вже заповненого бюлетеня або незаконна передача виборцем бюлетеня іншій особі, також вважається порушенням виборчого законодавства, за яке передбачено або значний штраф або обмеження волі.

  

 
Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2019
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше